Naturalnest Omega 3 1200 Mg 60 Kapsül
Naturalnest Omega 3 1200 Mg 60 Kapsül

Naturalnest Omega 3 1200 Mg 60 Kapsül (5719)

Fiyat : ₺220,00(KDV Dahil)
Barkod : 8697595877128

Naturalnest Omega 3 1200 Mg 60 Kapsül

Kullanım Şekli:

Günde 1 kapsül, tercihen yemeklerden önce veya sonra.

 

İçeriği:

Toplam Omega 3                     780 mg

EPA                                         380 mg

DHA                                        260 mg

Diğer Omega 3 Yağ Asitleri    140 mg
 

Omega 3 Takviyesi

Hayatımızın her anında sağlıklı yaşam bizim için çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle de "Doğal olana güven" mottosu ile yola çıkıyoruz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi zorlaştıran yaşam tarzındaki değişimler ile son yıllarda gıda takviyelerinin kullanımında önemli bir artış görülmüştür. Tüm dünyada ve ülkemizde en yaygın kullanılan gıda takviyelerinden birisi de omega 3’tür.

Omega 3 Nedir?

Omega 3, yağlı balıkların faydalı dokularından elde edilir. Bunun için en iyi kaynaklar ise, soğuk suda yaşayan yağlı balıklardır. Balık yağını direkt olarak balıklardan ya da balık yağı takviyelerinden de rahatlıkla alabilirsiniz. Sağlık üzerindeki faydaları ise saymakla bitmeyen omega 3 yağ asitlerinin en önemli kaynağı olarak da bilinen balık yağı, genellikle yağlı balıklardan alınan hayvansal kaynaklı bir yağ çeşididir.

Omega 3 yağ asitleri içeren balık yağı takviyeleri hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından sıkça kullanılır. Vücut tarafından üretilmeyen ve sağlıklı beslenme şartlarına göre vücuda yeteri kadar omega 3 yağ asitlerinin alınabilmesi için haftada 2-3 gün balık tüketilmesi gerekir. Ancak, balık tüketmekten ve pişirmekten hoşlanmayanlar balık yağı takviyelerini hekim önerisi ile düzenli olarak kullanılabilir.

Balık yağı, ançuenz, uskumru ve sardalya balığı gibi balıklardan elde edilen ve yüksek miktarda omega 3 yağı da içeren bir besin takviyesidir. Balık yağı, çocuklar başta olmak üzere her yaştan kişilerin hekim önerisiyle kullanılabileceği önemli bir gıda takviyesidir.

Omega 3 balık yağı ürünlerinin yanı sıra kolajen takviyeleri, vitamin mineral takviyeleri, probiyotik takviyelerine NaturalNest ile ulaşabilirsiniz.

 
Omega 3’ün Faydaları Nelerdir?

Balık yağı, yetişkinler ve çocuklar için sağlık yönünden pek çok faydaya sahip olduğu biliniyor. Çocuklarda beyin, göz ve sinir sisteminin gelişmesine destek olurken; yetişkinler de ise kalp ve damar sağlığını korunmak açısından omega 3 yağ asitleri çok büyük bir öneme sahiptir.

 
Omega 3 Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Balık yağı seçerken tercih edilecek ürünün yüksek omega 3 kaynağı içermesi, kalitesi ve içerik garantisi, lnternational Fish Oil Standards (IFOS) tarafından analiz edilmesi önemlidir. Aynı zamanda, ağır metallerden uzak, temiz ve soğuk sularda yaşayan, küçük cins balıkların gövde yağları kullanılması da tercih sebebidir.

Omega 3'ün Faydaları Nelerdir?

Balık yağının en önemli faydaları şunlardır:

Omega 3 içerisinde yer alan EPA ve DHA;

    Kalbin normal fonksiyonuna
    Kalp ve damar sağlığının korunmasına katkıda bulunur.

Ayrıca omega 3 içerisindeki DHA normal görme yetisinin korunmasına ve normal beyin fonksiyonlarının korunmasını da desteklemektedir.

 
Hamileler Omega 3 Kullanmalı mı?

Hamile ya da emziren kadınların omega 3 kullanması hekimler tarafından önerilmektedir. Omega 3 içerisindeki DHA’nın anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin ve göz gelişimine katkıda bulunur.

Hamile ya da emziren kadınlarda faydalı etkinin, omega 3 yağ asitlerinin yetişkinler için önerilen günlük alım miktarına (örneğin 250 mg DHA ve EPA) ek olarak 200 mg DHA alındığında sağlanacağı bilgisi verilir.

Çocuklar için Balık Yağının Faydaları Nelerdir?

Çocuklar için balık yağı çok önemlidir. Emzirilen bebeklerin normal göz ve beyin gelişimine de katkıda bulunur. Balık yağları omega 3 yağ asitlerini de içeren DHA ve EPA bakımından zengin besinlerdir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR