İptal & İade Koşulları

İade İptal Kuralları


SİPARİŞ İPTALİ


Herhangi bir nedenle siparişinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir mazeret beyan etmeniz gerekmez.


İptal işleminin yapılabilmesi için ürünlerin kargoya verilmemiş olması gerekir. Kargoya teslim edilmiş ürünlerde ancak iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


 


SİPARİŞ HATALARI


Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz.


Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.


Hatalı yada sorunlu kargo yada ürünü teslim almayınız.


Kargonuzu teslim aldıktan sonra fark edilen hasarlı ürünlerde 2 saat içerisinde tarafımızca bildirmeniz durumunda gereken yapılacaktır.


 


İADE ŞARTLARI


Sitemizde satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır.


 


İade süresi kaç gün?


Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren on dört ( 14 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.


 


İade şartları nelerdir?


İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.


. Ürünün faturası,


. İade formu,


. 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


 


      Ancak bazı kategorilerimizde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.


 


      Ödemenin iadesi ürün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 - 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.


 


Nasıl iade edeceğim?


     Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi bu sayfadaki ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü Güven duyduğunuz bir Kargo firması ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

 


Hangi ürünler iade alınır?


     Ürünün orijinalliği, hijyenikliği ve tekrar satılabilirliğinin korunması gerekmektedir. Bu nedenle herhangi bir şekilde ürün ambalajı hasarlı ürünleri, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş ve benzeri durumlarda ürünleri iade alamamaktayız.

 

 

İadesi kabul edilemeyen ürünler;


     Yukarıdaki ürünler için tanımlanan şartlara uygun olmayan ürünler
Kişisel bakım, parfüm ve kozmetik ürünler
Kulak tıkaçları, göğüs pompaları gibi hijyenik ürünler (teknik sorun harici)


Bazı doğal sağlık ürünlerinin hiçbir şekilde iadesi kabul edilmemektedir.

İptal ve İade Süreçlerinde Para Puan'lar

      Vermiş olduğunuz bir siparişi iptal ettiğinizde yada size ulaşmış bir siparişi iade etmek istediğinizde iptal/iade edilen siparişinizden kazanılan puanlar iptal edilecektir. Ancak iptal/iade siparişinizde kullanılmış Para Puan'lar var ise bunlar WebEczanem üye hesabınıza tekrar iade edilecektir. WebEczanem üye hesabınıza iade edilen Para Puan'larınızı bir sonraki siparişinizde tekrar kullanabilirsiniz.


Ürünün iadesi durumunda sizden ürünü iade nedeninizi bize belirtmenizi rica ederiz.

 


WebEczanem.com

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR